Z handmade kuchyne II. - Kristína šperky

Ahojte handmade fans!

Minule sme začali predkrmom (čítajte TU) a dnes pokračujeme druhým chodom. Tentokrát sa naučíme šiť sukňu. Ale nebojte, nepôjde o nič zložité. Výber látky záleží na vás a kto má doma šijací stroj (ja mám, ale nešijem, musím sa už konečne zmotivovať a začať :D), tak snáď toto zvládne. No a kto nie, môže nakuknúť k ďalšej handmade tvorkyni, ktorá nielen šije, ale vyrába aj doplnky. Vitajte u


Kristína šperky


IMG_7873jpeg

Ahoj Kristína, som rada, že si sa zapojila do mojej Handmade kuchyne a poodhalila niečo zo svojej tvorby. Predstav sa nám, nech máme lepšiu predstavu, kto si a odkiaľ pochádzaš. ;)

Ahojte! Volám sa Kristína, mám 26 rokov a pochádzam z malej obce s veľmi poetickým názvom - Kuchyňa. Milujem tvorbu šperkov, šitie a dobré koncerty. :)

IMG_7901jpeg  

Tak to sa mi parádne hodíš do mojej Handmade kuchyne! :D Vystupuješ pod nickom Kristína šperky, ale, ako si môžeme všimnúť z tvojho instagramu aj tu v mojej rubrike, nevenuješ sa len šperkom. Priblíž teda svoju tvorbu, čo všetko zahŕňa a čo tvoríš.

To máš pravdu, nevenujem sa len šperkom, ale v poslednej dobe aj šitiu. Tvoriť som začala asi v 12 rokoch. Začínala som iba náušničkami, neskôr som prešla aj k iným šperkom. Prvotinky boli veľmi jednoduché, krivé a vtipné. :D Také proste veľmi začiatočnícke. Postupne som však skúšala stále niečo nové a zložitejšie. Prešla som veľkým množstvom techník a skúšala veľa rôznych materiálov. Asi pred rokom mi už “iba” šperkovanie nestačilo a splnila som si svoj “detský sen” a kúpila si šijací stroj. A tam začala moja ďalšia vášeň…  

IMG_7934 1jpeg

Čo ťa inšpirovalo k handmade tvorbe, čo bol tvoj prvý impulz?

Vždy som bola tak trochu “straka” a odkladala si rôzne korálky, úlomky, kamienky. Vlastne, ani neviem prečo. :D Prvý impulz prišiel však veľmi nečakane. Ako dieťa som nosila pevne uzavreté zlaté náušnice, ktoré mi však v 12 rokoch dali dolu. Keďže moje uši ostali “prázdne”, vyhrabala som všetky poodkladané korálky, našla drôt a išlo to samo.

IMG_7886jpeg

Kde čerpáš inšpiráciu na svoju tvorbu?

Vieš, že ani neviem?  Nemám v podstate žiadne “zdroje”. Milujem však šperky, ktoré je vidieť a  retro módu. Tiež sa mi ale napríklad páčia aj niektoré gothic, punk či rock prvky módy. A keď toto všetko skombinujem, tak asi to je moja inšpirácia. 

IMG_7874jpeg

Tak snáď som sa ti fotkami trafila do vkusu! :D Máš nejakú víziu do budúcnosti? Berieš svoje handmade ako hobby, alebo sa chceš posunúť ďalej?

Momentálne to mám ako hobby. Keď je však záujem, nemám problém šiť či šperkovať ani na zákazku. Úprimne povedané, nechcela by som  však robiť pásovo. Handmade má pre mňa silu práve pre originalitu a keď je autor “nútený” robiť napríklad 15 rovnakých sukní (rovnaká farba, strih, dizajn) to čaro handmade sa podľa mňa vytráca. No, ako sa však vraví, nikdy nehovor nikdy.

IMG_7891jpeg

Kde ťa môžu fanúšikovia nájsť?

IG – @kristinasperky

FB – Kristína šperky

  
Ako si ušiť takúto sukňu? Kristína nám prezradí:

1. Prichystáme si látku, zips a šijacie potreby (krieda, meter, nožnice, nite, stroj).

1jpeg

2. Z látky si odstrihneme kus, ktorý bude tvoriť pás. Ostatnú látku necháme v celku.

2jpeg
3jpeg

3. Oba kusy látky “začistíme”- prešijeme na krajoch cik-cak alebo s overlockom, aby sa nestrapkali.

4jpeg
5jpeg

4. Väčší kus látky rovnomerne poskladáme do záhybov a prišpendlíme. Na pravidelné záhyby používam vidličku. 

6jpeg

5. Prišpendlenú časť prešijeme a prišijeme k nej aj pás.

7jpeg

6. Kusy látky zošijeme dokopy a prišijeme zips.

8jpeg
9jpeg
10jpeg

7. Nakoniec zahneme spodnú časť sukne a opäť prešijeme.

11jpeg

8. A sukňa je hotová!

IMG_7900jpeg

Fotopostup sukne: Kristína šperky

Fotografie: Instadaddy, Lucididit (Barcelona)

Edit: PinKatS

 

Ďakujem Kristíne za spoluprácu a sukničku, ktorú som využila nielen na fotení, ale aj v Barcelone! ;)