Z handmade kuchyne - Tinki Creativ

Ahojte všetci handmade fanúšikovia!

Nedávno som na mojom instagrame @katarina_suskova vyzývala handmade tvorcov na spoluprácu do novej rubriky na pokračovanie – Z handmade kuchyne. Ako som totiž zistila, na Slovensku máme množstvo šikovných ľudí, ktorí by si zaslúžili pozornosť!

Slovo dalo slovo a máme tu prvý článok – prvý chod.

A o čom bude nová rubrika? V kuchyni sa varí a každý by sme asi radi nakukli AKO a ČO. Preto sa pozrieme pod ruky výrobcom, ako varia - vyrábajú svoje dielka a čo-to odhalia aj zo svojho súkromia a tvorby. Niektorých to možno inšpiruje a vytvoria si podľa postupu niečo vlastné, no a menej zručným možno učaruje nejaká kreatívna vecička a rozhodnú sa podporiť tvorcov kúpou.

Takže sa pohodlne usaďte, dajte si kávičku či čajík a poďme sa spoločne pozrieť na techniku decoupage od 


Tinki Creativ
 


IMG_7630jpeg

Ahoj Tinki, som rada, že si nám do handmade kuchyne navarila a ukázala niečo zo svojej tvorby. Predstav sa nám, kto si, odkiaľ si, prípadne, kde pracuješ a či je handmade tvorba tvoja hlavná náplň práce alebo hobby.

Volám sa Martina a tvorím pod značkou Tinki Creativ. Pôvodne som vyučená “pánsky krajčír”. Z tohto remesla mi zostalo už len vyšívanie ručným stehom, alebo si maximálne ušijem nejaké doplnky do nášho bytu. Som rodená Prešovčanka. V Prešove bývam a toto mesto milujem. Pracujem v jednej malej firme na výrobu snímačov. Takúto dobrú prácu dnes už málokde nájdete. Moja tvorba je momentálne len hobby. Ale viem si predstaviť, že by som sa touto záľubou do budúcna aj živila.

IMG_7635jpeg

Všimla som si na tvojom instagrame, že obľubuješ najmä vintage štýl a v tomto duchu aj tvoríš. Kedy sa u teba zrodila vášeň k vintage? 

Keď som bola v Holandsku, veľmi sa mi páčilo zariadenie domov presne v tomto vintage duchu. Nábytok, doplnky, svietidlá…Tam som si tento starý štýl zamilovala. A neskôr v tomto štýle aj tvorila. 

IMG_7633jpeg

Ako si sa dostala k technike decoupage? Odkiaľ čerpáš inšpiráciu?

K decoupage technike ma priviedla moja suseda, ktorá s ňou začala o niečo skôr. Pôvodne som chcela, aby mi niečo pekné vyrobila, no navrhla mi, či by som sa to nechcela naučiť. Takto tvorím už ôsmy rok. Inšpirácie čerpám kdekoľvek. Na internete, vonku, keď som niekde na návšteve a vidím vhodný objekt na pretvorenie. Častokrát sa mi dostanú do rúk nechcené veci a ja im s radosťou dám nový šat.

IMG_7629jpeg

Okrem decoupage sa venuješ aj tvorbe náušníc. A teraz trochu „záludná“ otázka: čo ťa viac baví? Decoupage či náušnice? ;)

Hm, to je ťažká otázka, lebo obe mi učarovali rovnako. Naozaj neviem povedať, čo z toho ma baví viac. Výroba vintage decoupage je srdcovka. Ale výroba náušníc si vyžaduje dávku trpezlivosti, keďže každú koráločku ručne prišívam, a to je pre mňa úžasný relax.

IMG_7632jpeg

Čo všetko vyrábaš technikou decoupage? Dostala si niekedy netradičnú požiadavku na výrobu?

Všetko. Drevené krabičky, boxy, svietniky, podložky, zrkadielká, skúšala som už aj plastové veci, aj kovové sa pekne dajú zdobiť. Najnovšie zdobím fľaše k narodeninám, meninám. Tie sa teraz tešia veľkej obľube. Na netradičnú požiadavku ešte len čakám. :D

IMG_7634jpeg

Kde ťa môžu fanúšikovia nájsť?

IG – @tinki_creativ

FB – Tinki_Creativ


A ako Tinki „varí“ napríklad takúto vintage krabičku, kde si môžete schovať svoje cennosti? 

Pozerajte: 

1jpg
2jpg
3jpg
4jpg
5jpg
6jpg
7jpg
8jpg

Fotopostup decoupage krabičky: Tinki Creativ

Fotografie: PinKatS 

Ďakujem Tinki za rozhovor aj za nahliadnutie do zákulisia decoupage tvorby!
Nech sa darí!